Tävlingsekipage

Klicka på bilderna för att se dem i större format och som bildspel.

Har du varit ute och tävlat och vill uppdatera dina resultat: Klicka här och skicka in uppgifterna.

Har du tävlat för Njudungs Brukshundklubb på officiell tävling men inte finns med bland ekipagen:

Skicka väldigt gärna in en bild och uppgifter om dig och din hund: Klicka här.

Lena o Hedda.jpg

Lena Karlsson och Hedda

Krokasmedens

Nova scotia duck tolling retriever

Nose worke: Godkänt doftprov I, eukalyptus

BPH

 

 

 

Sara Hugosson.jpg

Sara Hugosson och Cookie

RLD N Callunavias Gingerbread Cookie

bichon havanais

Rallylydnad: Fortsättningsklass

Lotta och Lyra.jpg

Lotta Malmvärn och Lyra

RLD A, RLD F, RLD N Evros British Black Bliss

Shetland sheepdog

Rallylydnad: RLD A. 

Nosework Godkänt doftprov Eucalyptus

Hoppklass 1 

Christina o Flame.jpg

Christina Widén och Flame

White Parthenos Demolerande Dagmar

Vit herdehund

Lydnad, Startklass: Godkänd

Rallylydnad: Nybörjarklass

MH

angela.jpg

Angela Ardelean och Cindy

RLD N  RLD F Angidi`s Crucez Mors Af Weapond

Portugisisk vattenhund

Rallylydnad Diplom i Nkl och Fkl.

Anette o Chessie.jpg

Anette Johansson och Chessie

RLD N. RLD F. LD START .  SE VCH Fågelsjöns Schack

Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Rallylydnad:  RLD N  RLD F

Viltspår: Champion

BPH

Lydnad: Startklass LD START  uppflyttad till class 1

 

 

 

 

Ewa K o Saga2.jpg

Ewa Kroona och Saga

RLD N  GK VALL HPR SPHIII Somollis Saga

Bordercollie

Lydnad, klass 2: Förstapris

Rallylydnad: RLD N     2 Godkända rundor i Fortsättningsklass

Bruks, spår: Elitklass Cert

Godkänd vallhund

MH

Anette Maya.jpg

Anette Johansson och Maya

SE VCH RLD N RLD F RLD A SE RLCH  Flaming Rockstars Loreen

Nova scotia duck tolling retriever

Lydnad, klass 3: Andrapris

Bruks, spår: Uppflyttad till Lägre klass

Rallylydnad: Champion

Viltspår: Champion

Utställning: ÖKL Very Good

Retrieverprov: Genomfört FB-R

BPH

 

 

 

Lotta Wilma.jpg

Lotta Malmvärn och Wilma

AGHD I RLD N RLD F RLD A RLD M Gummagårdens Moon Prinsess

Shetland sheepdog

Rallylydnad: Champion

Agility: Klass 2

Agility, hoppklass: AGHD I,    Hoppklass 2

1:a pris i Startklass Lydnad

Chistina och Kim.jpg

Christina Gustavsson och Kim

Lp1 Tollarbellas Raring

Nova Scotia Duck Tolling Retriver

Lydnad: Class 2

Retriverprov: FB-R

MH

Rallylydnad: Nybörjarklass 2 Godkända resultat.

Adina o Vilse.jpg

Adina Hermansson och Vilse

Kogaråsen's Vilse

Belgisk vallhund/tervueren

Lydnad: Klass 2 förstapris

Bruks, spår: Uppflyttad till LKL

Rallylydnad: Nybörjarklass kvalificeringspoäng

MH

Adina Eddie1.jpg

Adina Hermansson och Eddie

Ruby River's Cinnamon

Belgisk vallhund/tervueren

Lydnad: Klass 1

Utställning: ÖKL Exellent

Korning: Godkänt mentaltest

MH

 

Anette Hallon.jpg

Anette Johansson och Hallon

RLD N, RLD F, RLD A,   SE VCH Tollartrollets Hallon

Nova scotia duck tolling retriever

Lydnad, Klass 3: Andrapris

Bruks spår: Uppflyttad till högre klass

Rallylydnad, Diplom Avancerad klass

Viltspår: Champion

Utställning: ÖKL Very Good

Retrieverprov: Genomfört FB-R

BPH 

 

Fia Göte.jpg

Ann-Sofie Zander och Göte

Pugish Delite Apollo

Mops

Lydnad: Klass 1 tredjepris

Rallylydnad: Forts tre kvalificerande resultat

Fia Mona.jpg

Ann-Sofie Zander och Mona

RLD N Queen Lawless Magic Moonlight

Mops

Lydnad: Startklass

Rallylydnad: RLD N

Utställning: JUNK Exellent med CK

Genomfört MH med Godkänd status

IM Mollie.jpg

Ing-Marie Johansson och Mollie

RLD N, RLD F RLD A Leagården's Miss Mollie

Bruks, spår: Uppflyttad till lägre klass.

Rallylydnad: RLD A

MH

Agneta 1.jpg

Agneta Brännare och Iris

Labrador/Pudel mix

Rallylydnad: Nybörjarklass 2 godkända resultat